Matrix 2
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.2 IMDB Puanı 7 Görüntülenme

Matrix 2

Matrix 2 filminin konusunda 2003 yılında vizyona giren Matrix 2 Wachowski Kardeşler’in devrim niteliğindeki Matrix serisinin ikinci filmi olarak, izleyicileri bir kez daha aksiyon ve felsefi derinliklerle dolu bir yolculuğa çıkarıyor. İlk filmin bıraktığı yerden devam eden bu bölüm, Neo’nun "Seçilmiş Kişi" olarak görevlerini keşfetmesi ve insan direnişinin kritik bir aşamasına odaklanıyor.

Matrix 2, insan direnişinin merkezi olan Zion’un makineler tarafından tehdit edildiği bir dönemde başlar. Neo, Trinity ve Morpheus, Zion’u korumak için ellerinden gelen her şeyi yapmaya kararlıdır. Makineler, Zion’a ulaşmak için yer altı tünellerini kazmaya başlamış ve bu, insanların son kalesinin düşmesine yol açabilecek bir durum yaratmıştır.

Neo, Seçilmiş Kişi olarak kendi yeteneklerini ve sorumluluklarını daha derinlemesine keşfetmeye başlar. Matrix içindeki olağanüstü yetenekleri sayesinde, ajanları ve diğer tehditleri kolaylıkla alt edebilmektedir. Ancak, Neo’nun güçleri sadece savaşla sınırlı değildir; o, aynı zamanda Matrix’in derinliklerinde yatan daha büyük sırlara ulaşmak için bir anahtardır.

Matrix 2 Filminin Detayları

Diğer Adları: The Matrix Reloaded
Yayın Tarihi: 15 Mayıs 2003
Senaryo: Lilly Wachowski, Lana Wachowski
Ödüller: 8 ödül & 34 Adaylık.

 • Yorumlar
 • Diğer Adları: The Matrix Reloaded
  Yayın Tarihi: 15 Mayıs 2003
  Senaryo: Lilly Wachowski, Lana Wachowski
  Ödüller: 8 ödül & 34 Adaylık.

  Matrix 2 Filminin Yorumları

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?